najmodniejsze kolory okien 2021

Jakie nowości przyniósł nowy, 2021 rok jeśli chodzi o najmodniejsze kolory okien i trendy w modzie? Czy możemy spodziewać się spektakularnych zmian i coraz bardziej powszechnego zastosowania systemów automatyzacji? A może standardem będą wielkoformatowe przestrzenie, które już teraz są tak chętnie wybierane przez klientów? Oto najnowsze trendy modowe jeśli chodzi o okna.

Najmodniejsze kolory okien w 2021 roku – co będzie modne?

Architekci zgodnie wskazują, że w tym roku branża budowlana zdecydowanie postawi na rozwiązania, które pozwalają zniwelować granice między światem zewnętrznym a wnętrzami. Dlatego modne będą kolory nawiązujące do natury i duże, przestronne okna. Dają one możliwość dostarczenia do pomieszczeń znacznej ilości naturalnego światła. Już teraz popularnym trendem są wielkoformatowe okna z wąskimi profilami umieszczonymi w środku. Modne są również nowoczesne rozwiązania i systemy inteligentnego domu, które pozwalają np. na zdalne sterowanie oknami.
Tym, co niezmiennie będzie dominować w budownictwie jeśli chodzi o wybór okien w 2021 roku będą wielkoformatowe okna z dużymi przeszkleniami. Zapewnia to nowoczesny wygląd, a jednocześnie jest praktyczne. Czasami mówi się o takich rozwiązaniach “szklane ściany” i wskazuje, że są alternatywą dla kosztownego szkła strukturalnego. Nie tylko ciekawie się prezentują, ale mają też inne zalety: są ciepłe i ciche. Zastosowanie pakietów szybowych wpływa na wysoki poziom izolacji cieplnej i akustycznej. Dlatego często rezygnuje się ze ściany w technologii murowanej na rzecz nowoczesnych przeszkleń. Chronią przed utratą ciepła w zimowe dni i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w lecie.

Duże okna – dlaczego będą modne w 2021 roku?

Duże okna (w tym okna PCV), które od pewnego czasu są tak popularne w branży budowlanej, w tym roku nadal będą chętnie wybierane. Wynika to z możliwości doświetlenia przestrzeni wewnątrz promieniami słonecznymi, co dodatkowo optycznie zwiększa przestrzeń i poprawia nastrój. W efekcie nie ma konieczności montowania w środku dużej ilości dodatkowego oświetlenia, a siedząc np. w salonie na kanapie można cieszyć się widokiem za oknem.

Najmodniejsze kolory okien – 2021 rok

W tym roku do najmodniejszych kolorów okien zaliczymy z pewnością czerń. Okna z ciemnymi ramami będą dodawały szyku i elegancji, a ponadto idealnie dopasują się do minimalistycznych projektów domów. Także w starych budynkach, gdzie będą montowane po wymianie wcześniejszych, ich wybór będzie często podyktowany koniecznością nadania elegancji i szyku. Wraz z czernią modne będzie też okno antracytowe, które od dawna jest chętnie wybierane przez architektów i dekoratorów. Wynika to z faktu, że akurat ten kolor ma zastosowanie w budownictwie o różnej stylistyce – od nowoczesnych budowli po klasyczne, a także te nawiązujące do zabytków.
W 2021 roku coraz chętniej sięgniemy po ciemne ramy wewnątrz. Uważa się takie rozwiązania za nowoczesne i ponadczasowe, a ponadto dobrze komponujące się z innymi elementami wystroju.

A co z modną do tej pory bielą?

Jak się okazuje nie zniknie ona całkiem. Niemniej coraz mocniej kojarzy się z pierwszymi latami kiedy na rynku pojawiły się okna PVC. Co ciekawe, biel wydaje się jednak ponadczasowa i cały czas wiele osób uważa ją za najlepszy z możliwych wyborów. W 2021 roku równie chętnie będziemy więc montować białe okna – zwłaszcza w nowoczesnej odsłonie, tj. połączone z cienkimi ramami i w wielkich formatach.
Ciekawostką jest fakt, że wiele osób stawia obecnie na naturalność jeśli chodzi o okna i wybiera jasne odcienie drzewa. Stąd też w 2021 roku na rynku pojawi się wiele wersji okien imitujących bielone lub zszarzałe drewno, a także ciepłe odcienie buka.

W 2021 roku możemy spodziewać się kontynuacji idei montowania dużych okien. Zapewniają one optymalne doświetlenie wnętrza i wpływają na jego estetykę. Modne do tej pory rozwiązania kolorystyczne nie znikną z rynku. Coraz więcej osób będzie też decydowało się na systemy automatycznego sterowania oknami, drzwiami itp. Jest to już niemal standardem w nowoczesnych budynkach. To krok w stronę nowoczesności i poprawy jakości życia, co jak się okazuje, staje się coraz bardziej przystępne cenowo.

Zobacz również:

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GÓRA