Rolety do sypialni - jakie wybrać?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu i w mieszkaniu. I właśnie dlatego wymaga ono wyjątkowej aranżacji! Dobrym pomysłem jest – dosłownie i w przenośni – jej przemeblowanie od podstaw. Oznacza to również (a może przede wszystkim) konieczność postawienia na odpowiedni rodzaj rolet. Zwłaszcza, że jak to mówią specjaliści od stylizacji wnętrz – tutaj nie ma miejsca na przypadki. Zatem jakie rolety do sypialni?

Na początek słów kilka o rozmiarach

Roleta do sypialni powinna być przede wszystkim dopasowana do kształtu okna. Jest to bardzo istotne, ponieważ nawet niewielkie zaniedbania w tej materii, mogą doprowadzić do zaprzepaszczenia specyficznego efektu aranżacyjnego, jakie dają typowe rolety wewnętrzne. Jeśli zadaniem rolety jest blokowanie wpadającego do wnętrza światła, to nawet niewielka szczelina może doprowadzić do przenikania rażących promieni Słońca. A przecież nie o to chodzi, prawda? To samo dotyczy zbyt dużych rolet, które nie tylko źle się składają, ale też szybciej ulegają zniszczeniu! Poza tym estetyka też ma tutaj ogromne znaczenie.

Rolety do sypialni i przenikanie światła – na co zwrócić uwagę?

Rolety do sypialni różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale też transparentnością zastosowanego do ich produkcji materiału! Użytkownikowi zależy najczęściej na tym, by jego nowe, funkcjonalne rolety, zaciemniały pomieszczenie w możliwie jak najskuteczniejszy sposób. Jeśli o to się nie zadba, trudno będzie zadbać o zdrowy, twardy sen. Ponadto wiele osób musi pracować nocą, co oznacza konieczność jak najefektywniejszej symulacji nocy. Zwłaszcza, że zaśnięcie w maksymalnie rozświetlonym wnętrzu jest bardzo trudne. Najciekawszym rozwiązaniem są rolety, które – dzięki gumowej warstwie – blokują światło w 100 procentach. Co więcej, w ten sposób można również zadbać o własną intymność i prywatność.

Modele dzienno – nocne

Nie wszyscy mieszkańcy chcą, by ich nowe rolety do sypialni całkowicie zasłaniały światło z zewnątrz. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem są rolety dzień – noc, które – dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu kolorów – mogą w zróżnicowanym stopniu blokować dostęp promieni słonecznych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą pracować (np. zdalnie), a ich “domowe biurko” jest usytuowane w bliskim sąsiedztwie okna. Jak obsłużyć taką roletę? W związku z tym, że składa się ona z dwóch naprzemiennych warstw (jasnej i ciemnej) ich wzajemne przesunięcie względem siebie będzie w zróżnicowanym stopniu przepuszczać światło słoneczne.

Jaki kolor będzie odpowiedni?

Wiele osób bagatelizuje barwę, którą powinny się wyróżniać rolety zewnętrzne. A szkoda, bo ich kolor również może mieć wpływ na samopoczucie ich posiadacza. Oczywiście najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie postawienie na kolory stonowane i pastelowe. Sprawdzi się ono we wnętrzach, w których ilość wpadającego światła jest bardzo istotna. Jeśli jednak rolety mają całkowicie blokować światło, to tutaj najlepszym rozwiązaniem będą rzecz jasna barwy ciemne i intensywne. Nie można też zapominać o materiale z którego wykonana ma być roleta do sypialni. Jego faktura powinna doskonale komponować się z wewnętrzną elewacją pomieszczenia.

Jaki typ rolety wybrać do sypialni?

Klasyczne rolety wewnętrzne, to jedyne rozwiązanie stojące przed inwestorem. Na rynku istnieje wiele różnych typów rolet, które – w mniejszym lub większym stopniu – zaspokoją oczekiwania inwestora. Ciekawą alternatywą są tu rolety austriackie i włoskie, które wyróżniają się specyficznym, dobrze znanym miłośnikom “gatunku” stylem. Można też postawić na rolety zewnętrzne, które nie tylko zasłaniają światło słoneczne, ale współtworzą we wnętrzu ciekawy i oryginalny mikroklimat. Po ich zamontowaniu, wystarczy od wewnątrz powiesić delikatne firanki lub zasłonki, które nie będą aż tak bardzo rzucać się w oczy.

Podsumowując, wybór odpowiednich rolet do sypialni nie jest prosty, ale postawienie na konkretne i dobrze przemyślane rozwiązania to gwarancja zdrowego i twardego snu i komfortowej pracy. Nie można też zapominać, że roleta do sypialni może być ciekawą dekoracją.

Zobacz również:

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GÓRA