Rolety typu dzień i noc należą obecnie do jednych z najchętniej wybieranych do aranżacji wnętrz. Popularność tego typu rolet, określanych też czasami jako rolety typu duo, wynika z licznych zalet jakie posiadają. Czy są jednak idealne? A może mają swoje wady? W tym tekście wskazujemy zalety i wady rolet typu dzień i noc. Doradzamy co warto wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Rolety typu dzień i noc – zalety

Rolety dzień i noc są obecnie chętnie wybierane do aranżacji wnętrz z uwagi na szeroki wybór kolorów i wzorów. Szczególna sympatią cieszy się pomysłowa struktura materiału z jakiego są wykonane. Są to naprzemiennie ułożone pasy transparentne i przyciemniające. Materiał, który znajduje się w rolecie jest podwójny, co wpływa na wysoką jakość. Sprawia to, że nie dochodzi do uszkodzeń podczas rozwijania i zwijania rolet. Co więcej, podwójny materiał daje możliwość poruszania i mirażu światłem. Zapewnia to efekt układających się na siebie pasów i prezentuje się ciekawie w pomieszczeniu.
Nowoczesne rolety dzień noc zapewniają ciekawy design i dają możliwość łatwego montażu. Efektywnie wyglądający materiał sprawia, że rolety pasują do wielu aranżacji wnętrz, wprowadzając oryginalny detal do pomieszczeń. Można je łączyć z licznymi wzorami w pomieszczeniach, co zapewnia swobodę aranżacji.

Rolety dzień noc jak działają? Jakie inne atuty posiadają?

Atutem nowoczesnych rolet jest możliwość montowania ich na wiele sposobów. Rolety duo można, bowiem zamówić w trzech systemach: wolnowiszące, bezinwazyjne (nazywane też mini) oraz w kasecie. Te ostatnie zapewniają eleganckie wykończenie, dzięki czemu materiał chowa się kasecie, która może mieć dowolny kolor. Z kolei rolety bezinwazyjne działają dzięki systemowi opartemu na zaczepach, co nie powoduje uszkodzeń skrzydła okiennego. Dzięki temu sama obsługa rolet jest też prosta i szybka. Jeśli, z kolei mamy duże okna to poleca się rolety wolnowiszące, które mocuje się do ramy okiennej lub ściany nad oknem.


Zwolennicy rolet typu dzień i noc zapewniają płynną regulację światła, a za największy atut uważa się możliwość tworzenia transparentnych pasów światła między sobą. W ten sposób można całkowicie rozwijać lub zwijać rolety i wpuszczać do środka tyle światła, ile w danym momencie potrzebujemy.
Kolejną zaletą jaką posiadają rolety typu dzień i noc jest możliwość tworzenia dowolnych aranżacji wnętrza za pomocą regulowania przepuszczalności światła. Wiele kombinacji pozostawia pole do popisu właścicielom. Co więcej, pasiasta roleta sama w sobie jest unikalną dekoracją. Nie wymaga już dodatkowych dekoracji typu firanki lub zasłony, których często po prostu nie lubimy i uważamy za zbędne w pomieszczeniach.


Zwolennicy rolet typu dzień i noc podkreślają też, że ich atutem jest łatwy montaż i demontaż. Rolety wewnętrzne typu duo, zwłaszcza te wykonane w systemie bezinwazyjnym, można szybko i sprawnie zamontować. Nawet przez te osoby, które nie znają się na kwestiach związanych z drobnymi remontami i nie potrafią obsługiwać narzędzi typu wiertarka. W tym przypadku nie jest ona potrzebna by sprawnie zamocować nowoczesne rolety.

Wady zalet typu dzień i noc

Za wadę rolet dzień i noc uważa się brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, co czasami jest konieczne w miejscu bardzo nasłonecznionym. Przestrzeń, która powstaje miedzy warstwami materiału wpuszcza do wnętrza wiele światła. Może być problematyczne jeśli chcemy uzyskać całkowite zaciemnienie, np. w miejscu gdzie stoi komputer.
Część osób wskazuje ponadto, że rolety typu dzień i noc wyglądają atrakcyjnie od środka, ale z zewnątrz już nie. Co ciekawe, niektórzy właściciele zmieniają, jednak tę wadę na zaletę.

Zalet rolet typu dzień i noc jest zdecydowanie więcej niż wad. Zdecydowanie za ich wyborem przemawia łatwość montażu, czyszczenia i możliwość dopasowania do licznych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Warto, jednak mieć na uwadze również wady tego typu rolet, a ostatecznie podjąć samodzielną decyzję co do wyboru tego modelu.

Zobacz również:

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GÓRA