ROLETY Z PEŁNYM MATERIAŁEM

Instrukcja POMIARU rolety z prowadnicami PŁASKIMI:

Instrukcja POMIARU rolety z prowadnicami PRZESTRZENNYMI (RYNNOWYMI):

Instrukcja MONTAŻU rolety z prowadnicami PŁASKIMI:

Instrukcja MONTAŻU rolety z prowadnicami PRZESTRZENNYMI (RYNNOWYMI):

instrukcja pomiaru rolet z pełnym materiałem

ROLETY DZIEŃ I NOC

Instrukcja POMIARU rolety DZIEŃ I NOC:

Instrukcja MONTAŻU rolety DZIEŃ I NOC:  

instrukcja pomiaru rolet z pełnym materiałem

MOSKITIERY

Instrukcja POMIARUMONTAŻU moskitier:

POMIAR MOSKITIER:

Do pomiaru moskitier należy otworzyć skrzydło okna. Mierzymy odległości w ramie, między uszczelkami, czyli tzw. „światło ramy”. Podajemy wymiary z dokładnością co do 1mm. Szerokość (na zdjęciu pomiar A) oraz wysokość (aa zdjęciu pomiar B). Zalecamy mierzyć okna w trzech punkach, na samej górze, po środku i na samym dole, a następnie podać najmniejszy wymiar. Z doświadczenia wiemy, że często okna nie są idealnie równe.  Dodatkowo należy podać grubość ramy okna (tzw. felca).

Wyjątek stanowią OKNA DREWNIANE. W takim przypadku należy zaznaczyć ten fakt przy składaniu zamówienia, a wysokość w dolnej części należy mierzyć nie do uszczelki, ale aż do samego okapnika okna)

ŻALUZJE PIONOWE

SZEROKOŚĆ ŻALUZJI PIONOWEJ:

– przy montowaniu żaluzji we wnęce okiennej lub na całą szerokość pomieszczenia, od szerokości całkowitej odejmujemy od 1-2 cm, gdyż żaluzja powinna mieć trochę luzu, a poza tym wnęki i ściany nie zawsze są idealnie równe,
– przy montowaniu na ścianę, na wieszakach kątowych (żaluzja ma zakryć wnękę okienną), to do szerokości wnęki dodajemy ok. 10-20cm na każdą stronę, żeby światło nie przechodziło bokiem.

WYSOKOŚĆ ŻALUZJI PIONOWEJ:

– przy wysokości mierzonej do parapetu, odejmujemy 2-3cm, aby lamele swobodnie zwijały się nad parapetem,
– przy żaluzjach na całą wysokość pomieszczenia, od wymiaru między sufitem a podłogą odejmujemy 5-10cm, co zdecydowanie ułatwia sprzątanie podłóg pod żaluzjami.

MONTAŻ ŻALUZJI PIONOWEJ:

Montaż żaluzji pionowych wykonuje się za pomocą klipsów zatrzaskowych. Klipsy należy przykręcić bezpośrednio do sufitu lub górnej części wnęki okiennej używając kołków montażowych. Następnie do klipsów przytwierdza się szynę żaluzji pionowych na wcisk (na zatrzask). Należy pamiętać aby zachować odpowiednią odległość żaluzji od okna, aby swobodnie móc je uchylić.

Istnieje również możliwość zamontowania żaluzji pionowej do ściany. Wówczas klipsy zatrzaskowe przykręca się do wieszaków kątowych w kształcie litery „L”. Kątowniki montuje się do ściany również za pomocą kołków montażowych. Można umieścić je na dowolnej wysokości nad oknem, byleby wszystkie były na równym poziomie, dlatego w tym wypadku należy użyć poziomicy. Kątowniki są opcją dodatkowo płatną, więc należy zaznaczyć sposób montażu podczas składania zamówienia.

POMIAR ROLET PLISOWANYCH (HARMONIJKOWYCH)

TYP A i B – montowane w świetle szyby

Należy zmierzyć szerokość szyby do listew przyszybowych i odjąć 2-3 mm od najmniejszego wymiaru
Należy zmierzyć wysokość szyby do listew przyszybowych.

TYP C – plisa na okno dachowe z prowadnicami bocznymi

GÓRA