moskitiery na okna

Rolety okienne zapewniają przede wszystkim ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i sztucznym światłem z zewnątrz, których źródłem są przykładowo lampy uliczne czy reflektory pojazdów. Zapewniają również większe poczucie intymności i bezpieczeństwa. Jest jeszcze jedna kwestia, szczególnie uporczywa podczas ciepłych miesięcy, a mianowicie owady. Komary i muchy w domu są niemile widziane, potrafią odgonić sen i wręcz obniżyć komfort życia. Muchy pozostawiają wszędzie nieestetyczne ślady w postaci swoich odchodów, natomiast komary swędzące bąble na skórze. Osy, pszczoły czy szerszenie mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i czasem nawet życia, nie mówiąc o szeregu innych owadów i robaków. Można skutecznie się przed nimi uchronić, zakładając moskitiery na okna.

Czy warto montować moskitiery na okna?

Dom to nie miejsce na owady, ale wystarczy otworzyć okno, aby chętnie do niego weszły. Stanowi to już duży problem dla wszystkich domowników. Można jednak zapobiec wlatywaniu owadów do pomieszczeń, montując na oknach i drzwiach specjalne siatki, czyli moskitiery. Zmniejsza to ryzyko nieprzespanej nocy, ukąszenia czy użądlenia oraz potrzebę ciągłego odganiania od siebie owadów, które zdają się nie dawać za wygraną. Można oczywiście wspomóc się różnymi preparatami czy roślinami odstraszającymi owady. Jednak zdecydowanie większą skutecznością cechuje się moskitiera, która po prostu nie przepuści do domu nawet robactwa. Moskitiery to również wybawienie dla alergików, szczególnie wiosną i latem, gdy nie brakuje groźnych dla nich pyłków roślin. Czasem wręcz niemożliwe jest otwarcie okna i wywietrzenie pomieszczenia, jeśli na zewnątrz pyli jakieś drzewo, krzew czy nawet kwiat. Moskitiera w oknach to niezwykle praktyczne i tanie rozwiązanie dla wszystkich. Nie trzeba nawet przejmować się pająkami ani robakami, nie tylko owadami czy pyłkami.

Moskitiery to naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób na owady, nie trzeba niczego rozpylać, narażać siebie i innych na działanie jakichś szkodliwych chemikaliów. Znika konieczność zabijania różnych żyjątek, bo moskitiera stanowi po prostu barierę mechaniczną, która chroni przed ich przedostawaniem się do pomieszczeń. Zakup takiej siatki nie wiąże się z wysokimi kosztami i co więcej, jest to długoletnia inwestycja.

Dobrej jakości moskitiera posłuży użytkownikowi przez nawet kilka lat. Przełoży się to na sporą oszczędność i wygodę, nie będzie trzeba kupować drogich i trujących środków owadobójczych. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym oknie, niezależnie od jego wymiarów czy rodzaju pomieszczenia. Moskitiery dostępne są w różnych rozmiarach, można też zamówić je na wymiar, dopasowując idealnie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Kolejną zaletą jest prosty montaż – produkt przychodzi już w całości lub w częściach do samodzielnego złożenia wraz z potrzebnymi mocowaniami. Moskitierę umieszcza się w ramie okiennej, przez co nie wpływa negatywnie na jego funkcjonalność. Siatka jest łatwa do utrzymania w czystości, wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

Jaką wybrać moskitierę?

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru moskitier, które różnią się sposobem montażu, przeznaczeniem, designem, materiałem. Moskitiery mogą być mocowane na rzepach na specjalnej ramce do ramy okiennej, czyli w całkowicie nieinwazyjny sposób, bez konieczności wywiercania jakiegokolwiek otworu. Dostępne są nawet modele plisowane, które przypominają zwijane rolety. Moskitiery mocowane na rzepy wystarczy dociąć do wymiaru okna i przykleić pasek z rzepem do ramy okiennej od wewnątrz pomieszczenia. Są one wodoodporne i tanie, ale rzepy mogą zacząć się odklejać od okna. Minusem będzie też utrudniony demontaż i ponowne założenie, to samo dotyczy utrzymania w czystości okna i parapetu z zewnątrz.

Moskitiera ramkowa ma postać siatki przymocowanej do samodzielnych ramek z zaczepami, które mocuje się na oknie. Można ją wielokrotnie montować i demontować. Będzie to długoterminowa inwestycja ze względu na dużą trwałość, ale trzeba liczyć się z dosyć wysoką ceną zakupu. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że nie ma problemu z dopasowaniem koloru ramki do aranżacji okna i swoich preferencji. Kluczową kwestią w przypadku moskitier ramkowych jest ich idealne wymierzenie, bo wszelkie błędy będą skutkować złym dopasowaniem do okna, przez co siatka nie spełni swojej nadrzędnej funkcji. Wyróżnić można jeszcze moskitiery zwijane, co świetnie sprawdza się na każdym oknie, nawet dachowym. Tego typu moskitiery idealnie przylegają do okna, można je swobodnie rozwijać i zwijać. Nie ma też żadnych trudności w umyciu okna. Jest to niestety najdroższe rozwiązanie, roleta rozwijana musi zostać zamontowana przez profesjonalistów. Minusem będzie też mniejsza estetyka.

Zobacz również:

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GÓRA